Ārstnieciskā masāža 

Ārstnieciskā masāža - veicina muskuļu audu elastības atjaunošanos, tiek aizkavēta muskuļu atrofija, atjaunojas muskuļu darbspējas un pazūd nogurums. 
Mehānisku kairinājumu rezultātā, ko rada masāžas kustības, uzlabojas asinsrite un limfas plūsma, tas veicina šūnu atjaunošanos, aktivizējas tauku un sviedru dziedzeru darbību,  uzlabojas ādas stāvoklis – tā kļūst tvirtāka, veselīgāka un tonizēta, uzlabojas organisma apgāde ar skābekli.
Pareizi veikta ārstnieciskā masāža samazina sāpes, tai ir pretiekaisuma efekts, tā noņem spazmas un saspringumu. Masāža sniedz relaksējošu efektu un ļauj atpūsties gan fiziski, gan garīgi.  
Ārstnieciskā masāža tiek kombinēta ar citiem rehabilitācijas pasākumiem – fizioterapiju, fizikālo terapiju, ārstniecisko vingrošanu, stājas korekciju, dažādām procedūrām. 
Ārstnieciskā masāža nav atļauta 
  • cilvēkiem ar onkoloģiskām saslimšanām, 
  • pie paaugstinātas ķermeņa temperatūras, 
  • pie akūtām saslimšanām, 
  • iekaisuma,
  • jebkādām ādas slimībām.

Klasiskā masāža 

ar ārstnieciskās masāžas elementiem 

Klasiskās masāžas mērķis ir pacientu ārstēšana un rehabilitācijas efektivitātes veicināšana. 
Klasiskās masāžas rezultātā uzlabojas perifērā cirkulācija, tā iedarbojas uz saistaudiem, locītavām, saitēm, muskuļiem. Masāžas iedarbības efekti ir apasiņošanas uzlabošana, muskuļu tonusa normalizācija, sāpju, sasprindzinājuma mazināšana, kas labvēlīgi ietekmē orgānu darbību un uzlabo cilvēka psiholoģisko stāvokli
Masāža ir terapijas veids, kas stiprina imunitāti, mazina stresu, aktivizē vielmaiņu, palīdz atveseļoties pēc traumām, pārslodzes, sporta treniņiem, mazina muskuļu saspringumu, palīdz novērst vai mazināt miega traucējumus.
Klasiskā masāža ilgst 60-90 minūtes. Adekvāta reakcija uz masāžu ir patīkama audu sasilšanas sajūta, sāpju mazināšanās, vispārējās pašsajūtas uzlabošanās.
Fizioterapijas centrā ALA[K]RIS uz klasisko masāžu veic masieris Igors Kalve un masiere Madara Briška.

Relaksējošā ķermeņa masāža 

Masāža mazina spriedzi, tonizē ādu, atjaunojas enerģētikas plūsma ķermenī.
Masāžas pamatā ir izcili vieglu, glāstošu pieskārienu un punktējošas vibrācijas kopums. Masāža aktivizē un līdzsvaro muskulatūras darbību, uzlabo miegu, psihoemocionālo līdzsvaru. Relaksējošā masāža mazina nogurumu, stresu, depresiju, stimulē "laimes hormona" izdalīšanos. 

Reflektorā pēdu masāža 

noņem sasprindzinājumu, veicina asinsriti un stiprina imunitāti
Tā ir īpaša pēdu masāžas metode, kas balstīta neiroloģiskajā saiknē, kas pastāv starp pēdas zonām un iekšējiem orgāniem. Izdarot uzspiedienu uz šīm zonām, tiek radīts pozitīvs, stimulējošs efekts uz attiecīgo iekšējo orgānu. Tādā veidā pēdu masāžai ir gan relaksējošs, gan veselību uzlabojošs efekts. 

Kāju, roku masāža 

pie patoloģiskā procesa kādā no iekšējiem orgāniem novērojamas asinsrites, muskulatūras tonusa izmaiņas attiecīgajā segmentā. Masējot šo segmentu, tiek panākta iekšējo orgānu darbības uzlabošanos.
Roku/kāju masāžu pielieto, ja rokas/kājas tirpst, sāp, ir kustību traucējumi vai tūska.

Apkakles zonas, plecu masāža 

Plecu zonā un starp lāpstiņām atrodas tie muskuļi, kas visātrāk reaģē uz stresu. Savilkti pleci no sēdēšanas vienveidīgā pozā rada saspringumu plecos, apkaklē. Ja nav savlaicīgi veiktas masāžas, tad tas var novest pie galvas, roku, muguras sāpēm, tirpšanas vai citām nepatīkamām sajūtām.
Jau no pirmās masāžas reizes sajutīsiet patīkamas pārmaiņas, ka visa ķermeņa augšdaļa kļūst brīvāka, vieglāka, kustīgāka, normalizējas asinsspiediens (savilkti apkakles zonas muskuļi ir biežākais paaugstināta asinsspiediena iemesls) un ķermenī atgriežas enerģija.
Šī masāža

Enerģētiski ārstnieciskā masāža

Enerģētiski ārstnieciskā masāža pie sertificētās masieres Ilonas Lenšas.
Tā ir pilna ķermeņa masāža, ilgst 60 - 90 minūtes. Masāžas laiku pacients var izvēlēties - 60, 75 vai 90 minūtes.
Enerģētiskā masāža ieteicama, kam ir mazkustīgs dzīves veids, stresa pilna ikdiena, kad pārņem nomāktība un spēka izsīkums.
Masāža enerģētiski harmonizē un līdzsvaro, atjauno spēkus, noņem stresu, sasprindzinājumu un spriedzi, uzlabo pašsajūtu, tonizē ādu un muskuļus.
Tā ietver ārstnieciskās masāžas elementus, relaksējošās masāžas elementus, stiepšanas paņēmienus, muskuļu un trigeru punktu izstrādi. Ar šīs masāžas palīdzību var atjaunot spēkus, tonizēt ādu, muskuļus,

Limfodrenāžas masāža

Ķermeņa vai atsevišķi roku vai kāju masāža, ko speciālists veic ar rokām. Tā ir metode, kas palīdz noņemt tūsku un uzlabo limfas cirkulāciju organismā.
Limfodrenāžas masāža sastāv no ritmiskām, vieglām paņēmienu sērijām ap limfvadiem un apkārtesošajam audiem, palīdzot limfai plūst uz sirdi, tādējādi novēršot tūsku bojātajā rajonā. 

Limfodrenāžas masāžu pielieto pie

  • lokāliem limfas atteces traucējumiem pēc traumām, rētām, 
  • kā arī pie lokālas limfātiskās tūskas pēc traumām un operācijām, 
  • pēc iekaisīgiem procesiem, 
  • pēc kosmētiskām operācijām tūskas mazināšanai. 
  • to izmanto insulta ar parēzi gadījumos, 
  • pie sklerodermijas un reimatiskā tipa slimībām, 
  • pēc lūzumiem, pēc ģipša noņemšanas tūskas mazināšanai.

Sporta masāža

 ar trigeru punktu izstrādi 

Sporta masāža ir ārstnieciskā masāža ar trigeru punktu izstrādi, tā ir spēcīgāka un dziļāka ķermeņa segmentu masāža (ja to salīdzina ar ārstniecisko vai klasisko masāžu). Masāžas laikā uzmanība tiek pievērsta audu iesildīšanai, stiepšanai un locītavu kustībām, trigeru punktu izstrādei.
Masāžu izvēlās, kā terapijas metodi nosakot fizisko aktivitāšu vai sporta veida specifiku un mērķi: 
  • iesildīšanās nepieciešamība pirms vingrošanas vai treniņa, gatavošanās augstu sasniegumu sacensībām, 
  • relaksācija pēc intensīvas fiziskas slodzes, pēc psihoemocionālas slodzes, 
  • rehabilitācijas periods pēc sporta traumas, operācijas utt.
  • kā terpijas metode kopā ar fizioterapiju

Pretcelulīta masāža

masāža tiek veikta gadījumos, kad klienta ādas, zemādas un muskuļu tonuss ir pazemināts.
Masāžas laikā tiek veicināta asinsrite, limfātiskās sistēmas darbība, uzlabojas šūnu vielmaiņa, tiek veicināta audu apgāde ar skābekli, barības vielām, kā arī stimulēta vielmaiņas blakusproduktu izvadīšana no organisma. Pēc masāžas klients jūt un redz, ka āda ir kļuvusi vingrāka, mazinājušies ķermeņa apjomi, mazinājusies tūska.
Šo masāžu veic šādos gadījumos:
  • Celulīta profilaksei un ārstēšanai,
  • Vispārējs ķermeņa audu tonusa zudums- pēc grūtniecības, svara korekcijām, diētas kļūdām,
  • Pastiprināta šķidruma uzkrāšanās audos- tūska,

Banku terapija

Palīdz ārstēt saaukstēšanos, pneimoniju, bronhītu, muskuļu savilkumus, locītavu slimības. 

Banku masāža reflektori iedarbojas uz ādas receptoriem, jo bankas vakuumā tiek kairināti. Banku masāža uzlabo perifēro asinsriti, limfas cirkulāciju, veicina vielmaiņu un ādas elpošanu un uzlabo muskuļu tonusu.
Masāžas laikā jutīgākajās zonās parādās zilumi. Tas nenozīmē ko sliktu, jo tā ir ārstnieciska procedūra. Otrreiz zilums tajā pašā vietā parasti neveidojas, jo asinsvadu tīkls nostiprinās.
Share by: